Tabor je napomembnejša taborniška akcija v letu in največja izkušnja za vsakega tabornika.
Da pa bi deset ali več dni v naravi bilo karseda udobnih, je dobro upoštevati nekatera priporočila.
Ležalnik
Za razliko od zimskih izletov in drugih pohodov na taboru spimo v šotorih, kjer je za spanje najudobnejši zložljivi ležalnik. Ta je lahko čisto običajen – tisti, ki ga imamo za na plažo, boljši pa so narejeni iz aluminijastega ogrodja in se zložijo v majhno torbo. Ležalnik je primeren zaradi ležanja nad tlemi, kar je praktično v primeru mokrih ali neravnih tal.
Potovalka ali nahrbtnik
Deset dni bivanja v šotoru lahko povzroči kar velik nered. Da bi bila oblačila in oprema čim bolj zložena in pospravljena, je najprimernejša velika potovalka ali nahrbtnik. Kovčki zaradi oblike in načina odpiranja nikakor niso primerni. Za eno- ali večdnevne pohode je ob glavnem nahrbtniku potreben še dodatni, manjši.
Spalna vreča
Čeprav se na tabor odpravljamo sredi poletja, so noči večinoma hladne. Zato priporočamo primerno spalno vrečo, ki mora imeti tudi vrečo, v katero se jo zloži, kadar jo vzamemo s seboj na izlet ali pohod.
Športna obutev
Na tabornem prostoru je najprimernejša odprta športna obutev, denimo natikači s paščki na sprednji in zadnji strani.
Baterijska svetilka
Brez baterijske svetilke si ne moremo predstavljati letnega taborjenja. Najbolj praktične so naglavne svetilke, dobrodošli pa so tudi rezervni baterijski vložki.
Zaščita pred soncem in insekti
Da nas sončni žarki ne bi preveč opekli in da bi se izognili komarjem in klopom, sta nepogrešljivi krema za sončenje in repelent.
Dodatna oprema na taboru
- menažka ali posoda za hrano z lončkom in priborom
- čutara ali plastenka
- pokrivalo (klobuk ali kapa)
- vetrovka ali vodoodporna jakna
- priročna prva pomoč ali vsaj obliži
- taborniška vrvica (GGji)
- taborniški nož (GGji)
Seznam
Ponudba taborniške opreme
Nekaj osnovne taborniške opreme lahko kupite v spletni trgovini Zadruge ZTS. Gotovo boste našli kaj zase. S plačano članarino veljajo članski popusti.